Vědecká noc

Během Noci vědců se tradičně otevírají evropská vědecká pracoviště, výzkumné laboratoře, muzea, hvězdárny, aby přiblížily vědu a práci vědce široké veřejnosti. Naše škola se k akci připojila a ve čtvrtek 5.října se i ona proměnila ve vědecké pracoviště.

Učitelé a žáci základní školy si připravili pro své spolužáky i širokou veřejnost Vědeckou noc. Návštěvníci si mohli vyzkoušet různé pokusy, zamyslet se nad hlavolamy a optickými klamy. Čekali na ně roboti, mikroskopy a velkou podívanou byla i 3D tiskárna. Dozvěděli se mnoho zajímavých informací a děti si i prakticky mohly vyzkoušet, jak fungují chemické a fyzikální zákonitosti v pokusech s názvy Kouzelná lahev, Lávová lampa, Co skrývá spirulina, Chemikův had a mnoho dalších.

Zážitkem byla i výroba Přítulnice přítulné nebo kouzelné malování pomocí kurkumy.

Učitelé i žáci, kteří Vědeckou noc připravovali, měli radost z velké návštěvnosti a těší se za rok na shledanou.

Tým Vědecké noci ze ZŠ Zákupy

Autor: Mgr. Kateřina Řehořková