Druhé pololetí ve školce

I když venku to moc jaro nepřipomínalo, naše školka uvnitř chystala vše potřebné na jeho příchod. Děti přivolávaly sluníčko a malovaly první sněženky, na vycházkách pozorovaly krokusy, talovíny, později tulipány i narcisky.

Velké proměny se dočkala naše zahrada. Byly pokáceny 3 stromy, které ohrožovaly bezpečnost dětí i budovu školky. Velké poděkování patří všem rodičům a dětem, kteří se 21. března podíleli na zkrášlení naší zahrady. Hrabalo se, urovnával se terén, tatínkové vyvezli starý písek, naložili odpad z pařezů na valník a vyrobili 4 vyvýšené záhony, do kterých jsme 12. května naseli ředkvičky, mrkvičku, hrášek, jahody a rajčata. Děti již ochutnávaly první ředkvičky.

Den Země jsme oslavili úklidem zahrady od „odpadků“, které nám tam nechali zlí skřítci. Na stadionu každá třída vytvořila stromy z druhotných surovin a zahráli jsme si několik ekologických her.

Proběhlo druhé jarní školkové zpívání, kterého se zúčastnilo 28 odvážných zpěváčků. Za odvahu vystoupit před ostatními dětmi byly odměněny nejen potleskem, ale i drobným dárečkem.

Další vydařenou akcí byl „Čarodějnický rej s rodiči“. Do vyrobeného kotlíku musely děti nasbírat ingredience do elixíru mládí pro čarodějnici Agátu, které získaly za splnění úkolu na jednotlivých stanovištích. Na zahradě MŠ na děti čekala odměna a spousta dalších zábavných úkolů.

Na květnovém vítání občánků zazpívali a zarecitovali předškoláci ze třídy B. Ani v letošním školním roce jsme nepřišli o návštěvu Policie ČR. Dozvěděli jsme se mnoho důležitých informací, zopakovali důležitá čísla, mohli jsme si vyzkoušet vesty a helmy, prohlédnout donucovací prostředky, které policisté nosí u sebe, nasednout a prozkoumat jejich vůz a na rozloučenou nám zahoukali a zablikali.

Mnoho radosti, dojetí i slziček přineslo vystoupení jednotlivých tříd ke Dni matek. Děti pilně nacvičovaly písničky, básničky, tanečky a s láskou vyrobily dárečky pro své maminky.

Motýlkové a Broučkové se vydaly autobusem na výlet do Doks. Nejprve navštívili Muzeum Čtyřlístku, kde proběhla prohlídka s průvodkyní a na závěr sledovali pohádku „Čtyřlístek a velkolepé dobrodružství“. Pěšky se přesunuli do přístaviště, kde nastoupili na parník Racek a za zpěvu námořnických písní obepluli Máchovo jezero.

Oslava Dne dětí započala již tradiční návštěvou hasičské stanice v Zákupech. Prohlédli jsme si jejich motorová vozidla, veškerou techniku, vybavení a nesmělo chybět stříkání z hadice. Děti předaly ručně vyrobené auto a namalované obrázky. Oslava pokračovala druhý den v Heldově lesíku, kde jsme plnili pohybovou stezku, a přitom poznávali různé kultury světa. Na zahradě MŠ a na hřišti děti plnily soutěživé hry a úkoly. Na závěr byly odměněny medailí, sladkostmi a létajícím talířem.

Velké překvapení čekalo i na nejmladší Kuřátka, která se vydala vlakem na celodenní výlet. Prohlídka „Po stopách kocoura Mikeše“ jim zpříjemnila pobyt na zámku Lemberk. Navštívily Zdislavinu studánku, ochutnaly zdravou vodu a odměnou za ušlé kilometry byla zmrzlina na náměstí v Jablonném v Podještědí. Všichni jsme si náš první velký výlet velmi užili.

Rozloučení předškoláků se školkou letos proběhlo v námořnickém stylu.. Vydali se na poslední námořnickou plavbu plnou zábavy a odvážní námořníci přespali ve školce.

Přejeme všem dětem a rodičům spoustu sluníčka a krásné zážitky z nadcházejících prázdnin.

Kolektiv MŠ Zákupy

Fotografie z akcí viz fotogalerie

Autor: Eva Šefčíková
Publikováno: 29.06.2023