Z lodního deníku

Ahoj posádko, ahoj pobřežní hlídko,

posílám první zprávu z lodního deníku. Všechno to začalo 1. září naloděním na loď jménem 1. B a pasováním na prvňáčky.  A co všechno začalo? No za ty 3 měsíce společné plavby toho bylo opravdu hodně.  Společně jsme zvládli nastavení a dodržování pravidel. Poznali jsme spoustu nových kamarádů, činností a aktivit. Pomalu jsme se přeměňovali z předškoláků na řádné prvňáčky, kteří se nebojí výzev, nebojí se objevovat nové věci, nebojí se bojovat se vzniklými problémy a nečekanými situacemi.

Kromě toho, jsme stihli pověstnou DRAČÍ VÝPRAVU. Ta byla opravdu DRAČÍ. Odehrávala se snad se všemi nepřízněmi rozbouřeného moře. Se školáky měla málo společného, ale pomohla nám uvědomit si, co je správné a co ne.

A pak už jsme jeli jen na klidných vlnách a školu si začali užívat. Prožili jsme projekt UČÍME SE SPOLU, ve kterém jsme si ověřili, že společně toho dokážeme mnohem více.

V rámci Sportovního dne jsme prokázali naše sportovní kvality a v obou kategoriích – dívky a kluci, jsme stáli „na bedně“.

V dalším projektu SVĚTOVÝ DEN VÝŽIVY jsme prokázali naše znalosti v oblasti zdravé výživy a propojili tak učivo z prvouky o ovoci a zelenině s praktickými dovednostmi.

V projektu DEN BAREV jsme zase zkoumali a poznávali naši vlajku. A zkoušeli jsme různé podoby vyvěšování vlajky.

Exkurze do lesa pak už prokázala naše kvality jak v oblasti znalostí o lese, tak i v oblasti kamarádství a vzájemné pomoci.

Týden úsměvů nám jen potvrdil, že úsměv nic nestojí a zmůže hodně. A tak jsme do každé naší práce vstupovali s úsměvem. Vrcholem našeho snažení v 1. čtvrtletí pak byly TRIÁDY společně s našimi rodiči, na kterých jsme společně hodnotili naši práci v prvním období školy. K hodnocení toho bylo hodně, protože už umíme spoustu písmenek, skládáme a čteme slabiky a slova, připravujeme se na psaní, sčítáme a odčítáme, píšeme příklady, poznáváme a správně pojmenováváme svět kolem nás.

Takže vidíte, je toho hodně. A hodně toho nás ještě čeká. Musím končit, připravuji další setkání nás všech  - námořníčků, pobřežní hlídky a kapitánky.

Ahoj   M.K.

Autor: Mgr. Marcela Kopřivová