Národní den a den barev

Ve středu 25.října proběhl na naší škole projektový den „Národní den“ nebo také „Den barev“. Oslavili jsme tím státní svátek Dne vzniku samostatného československého státu.

Letos jsme se zaměřili hlavně na naše sousední státy, abychom se i o nich něco dozvěděli. Povídali jsme si také o tom, jak vznikl náš stát. Samozřejmě jsme si zopakovali symboly naší republiky, zazpívali si českou hymnu a připomněli si, jak vznikla. Abychom si toho, co nejvíce zapamatovali, plnili jsme různé úkoly, buď společně nebo samostatně nebo ve skupinách.

O velké přestávce jsme před školou vytvořili živou vlajku ČR. Naše třída byla „červená“.

Projektový den jsme si užili a zábavnou formou jsme získali nové vědomosti.

Autor: Mgr. Ivona Venhauerová
Publikováno: 09.11.2022