Školní výlet na Mezní Louku a Pravčickou bránu

25. dubna jsme jeli spolu s prvňáčky autobusem na Mezní Louku. S bývalou třídní učitelkou paní Olšarovou a současnou paní Pánkovou jsme vyrazili divokým terénem přes kořeny a po pískovcích na přírodní památku Pravčickou bránu. Bylo to jako "deja vu", protože před pěti lety jako malí prvňáci jsme toto místo navštívili. Někdo si vzpomněl, někdo si místo už vůbec nepamatoval. Přestože předpověď počasí nebyla vůbec příznivá, mělo pršet celý den, nebe nad námi bylo milostivé a ani nekáplo. Nahoře v restauraci jsme si koupili teplou čokoládu nebo čaj a nějaké drobné suvenýry. Pak jsme vystoupali na vyhlídku nad bránou a tam jsme měli celé okolí pískovcových velikánů jako na dlani. Sestoupili jsme dolů a vydali se na Tři prameny krajinou po kůrovcové kalamitě. V cíli nás čekal autobus, přejeli jsme s prvňáčky do penzionu v Doubici, kde jsme jim pomohli vynosit kufry, a pak naše třída pokračovala domů do Zákup.

Autor: Mgr. Dana Pánková
Publikováno: 01.05.2022