Masopust

Masopustní karneval
První den po jarních prázdninách jsme měli nabitý akcemi. Exkurze do Heldova muzea, projektový den + karneval. Ráno jsme vyrazili do Heldova muzea, kde jsme si v rármci kreativní dílničky zakoupili polotovar masky a podle své fantazie si každý namaloval. Poté jsme si poslechli přednášku na téma historie výroby masopustního a karnevalového zboží v Zákupech, děti si řekly i o prohlídku historie vojenského letiště Hradčany. Vyfotografovali jsme se v maskách dětských hrdinů i v obřích nasazovacích hlavách. Po návrratu do školy sme luštili křížovky s maškarní tématikou, vybarvovali klaunovské příklady. Včelky si přinesly masky, do kterých jsme se po tělesné výchově převlékli. Nádhera. Jedna maska hezčí než druhá. Ve třídě jsme měli dvě Elsy z pohádky Ledové království, Sněhurku, vílu, dýni, Harryho Pottera, střapáče, policistu, šerifa, kostlivce, vojáka a další masky. Jako dárek od rodičů k masopustu jsme dostali masopustní kolbížky sladkosti a dokonce piňatu ve tvaru rakety, napolněnou dobrotami.  Vmaskách jsme si užili taneční rej, soutěže. Domů jsme si odnášeli veselou náladu i krásné zážitky.

Autor: Mgr. Petra Olšarová
Publikováno: 21.02.2022