Projekt Dětství mých prarodičů

Jak vzpomínáte na svou školní docházku? Co jste dostávali k Vánocům? Jak jste se s kamarády domlouvali, že půjdete ven? To jsou jen některé z otázek, které žáci 6. tříd pokládali svým prarodičům. Na jejich základě děti vypracovaly referáty – každá dvojice měla za úkol zmapovat jinou oblast života před čtyřiceti a více lety.  Šesťáci se úkolu zhostili skvěle, někteří dokonce přinesli ukázat do školy dobové předměty, sbírky nebo fotografie.

Na závěr projektu jsme pomocí Vennových diagramů porovnali dobu „dříve“ a „nyní“. Fronty na banány nebo sobotní výuku v rámci pracovních sobot kupodivu nechtěl zažít nikdo. Oproti tomu se děti nadchly pro „branná cvičení“ – vypadalo to, že leckdo by si rád vyzkoušel plynovou masku! Také zaujal fakt, že navzdory absenci mobilních telefonů, dnes hlavního komunikačního zdroje, byla většina dětí spolu denně venku.

Velký dík patří jak žákům 6. A, tak jejich rodičům a prarodičům, kteří s nimi sdíleli své vzpomínky.

Autor: Mgr. Dagmar Heráková
Publikováno: 10.02.2022