Září

Nový školní rok jsme zahájili jako Machové a Šebestové z 3.B. Třetí třídou nás bude provázet soutěž Cesta k moudrosti se symboly soviček.

V září jsme si zaběhli Zátopkovu pětku. Jedná se o štafetový běh a za naší třídy běželo 14 žáků. Rekord Emila Zátopka jsme nepřekonali, ale ukázali jsme, že nás běhání baví. Teplé zářijové počasí jsme navíc využili k učení v přírodě. Také jsme zahájili plavecký výcvik a pevně doufáme, že na konci budeme mít samé plavce.

Absolvovali jsme exkurzi do ekocentra v Brništi s programem Hmyz pod lupou. Učili jsme se lovit, pozorovat a poznávat vybrané zástupce hmyzí říše podle jejich charakteristických znaků a prostředí, kde žijí. Užili jsme si i komentovanou prohlídku ZOO Liberec, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavého včetně vtipných historek přímo od chovatelů zvířat.

Zářijový projektový den jsme věnovali památce sv. Václava.

Autor: Mgr. Petra Olšarová
Publikováno: 29.10.2018