Zprávičky z konce minulého školního roku

KVĚTEN 2018

Tento měsíc začal Májovými štafetami 5 x 400 m. Naše třída postavila do závodu celkem 4 štafety ( 2 holčičí a 2 klučičí). Štafeta dívek ve složení Rozárka, Johanka, Lenička, Sofinka a Kačenka Ha. obsadila ve velké konkurenci 2. místo. Další velký úspěch, kterého jsme dosáhli, byla výhra ve školní soutěži Sběr starého papíru. Celkem jsme nasbírali 1 701 kg papíru. Největší zásluhu na tomto vítězství měla Pavlínka (504 kg), Milánek (477 kg) a Tomášek (135 kg). Pavlínka s Milánkem byli také nejúspěšnější sběrači na celé škole. Moc Vám děkujeme a gratulujeme.

Mimo soutěží jsme také zvládli 2 obrovské akce: 1.  školní výlet na Hrubý Rohozec a do Šťastné země, který se nám velmi podařil a 2. návštěva Městské knihovny v České Lípě, kde jsme byli pasování na čtenáře a kde jsme obdrželi velkou pochvalu,  kolik dětí krásně čte a jak dobře čteme. Takže zase: Děkuji. M.K.

ČERVEN 2018

To nejlepší a nejtěžší na konec.

Nejprve jsme si po námořnicku užili v zámeckém parku Den dětí. Potom jsme finišovali v nácviku školní akademie, kterou jsme zvládli fantasticky. Všem učinkujícím  se jejich vystoupení zdařila, počínaje plavci, pokračujíce piráty, potom citronky a konče námořnickým bálem. Také děkujeme všem rodičům, kteří nám pomáhali zajistit potřebné rekvizity (hlavně pak mamince Jeníčka, která nám našila pirátské šátky), všem rodičům, kteří nám přišli držet palečky při vlastním vystoupení. Největší dík však patří pí učitelce Míchalové, která byla autorem našeho vystoupení a velmi se angažovala i při vlastním nácviku. Zažili jsme první volby do ŽP, za naši třídu byly zvoleny Amálka a Barunka. Gratulujeme. Také se nám podařilo vyhrát další sběračskou soutěž,  a to sběr víček. Pak už jsme jen a jen finišovali ve škole, aby to naše první opravdické vysvědčení bylo co nejlepší. Což se nám opravdu podařilo. V závěru bych ráda poděkovala rodičům za opravdu velkou podporu a pomoc. Nebyl to lehký rok. 1. třída, spojení tříd, nová paní učitelka, noví kamarádi. Vše jsme ale úspěšně zvládli,  všichni společně. Nebylo to lehké, ale díky Vaší pomoci to nebylo bolestivé. Děkuji za sebe, ale i za Vaše děti. Hezké prázdniny. M.K.

Autor: Mgr. Marcela Kopřivová
Publikováno: 05.10.2018