Škola v přírodě

Naše letošní škola v přírodě byla ve znamení rytířů. Čekalo nás plnění rytířských ctností a úkolů, turnajové odpoledne či pasování na rytíře, rytířku. Seznámili jsme se s rytířskými mravy, zvyklostmi, absolvovali noční výpravu za živou vodou i cestu za pokladem. Vrcholem byla jízda na divokém koni=na bobové dráze.

Správný rytíř zná své okolí, takže jsme prozkoumali vodopády Jedlová, místní muzeum, přehradu Josefův důl, rozhlednu Bramberk. Zbroj jsme smočili nejen v rámci překonávání vodního příkopu, ale i v řece, v nádrži v Dolním Maxově nebo v bazénu. Ve středu ráno jsme se vydali dokonce na celodenní výlet. Hned po snídani jsme vyrazili do Janova nad Nisou. Čekala na nás bobová dráha, na kterou jsme se velmi těšili. Vítr ve vlasech, úsměv ve tvářích-super. Užili jsme si  i akrobatické skoky na obrovských trampolínách pod dráhou.

Cestou zpět jsme se zašli podívat na známou přehradu Mšeno se spoustou kaprů. Zároveň jsme se v parném dni vykoupali. Na škole v přírodě jsme si užili i vyrábění, a to vlastní koně na památku a zdobení kamenů z místní říčky. Školu v přírodě jsme zakončili společnou rytířskou přísahou:

Kdo je rytíř, nemá strach, ani ve dne, ani v tmách.
Nechová se zbaběle, chrání svoje přátele.
Rytíř v nouzi pomáhá, tak zní moje přísaha

Už teď se těšíme na další školu v přírodě!!!

Autor: Mgr. Kateřina Řehořková
Publikováno: 29.06.2019