AHOJ PIRÁTI

Ahoj piráti,

čas nám ukrojil další 3 měsíce společné plavby, které byly opět naplněny spoustou práce, zážitků a poznání.

První poznání je, že vítězem celoškolní soutěže ve sběru starého papíru se stala naše třída II. A.  Je pravda, že největší podíl na této výhře měla Pavlínka, Milánek a Gábinka, kteří z naší třídy nasbírali nejvíce starého papíru. Samozřejmě, že poděkování patří i všem těm, kteří se do sběru zapojili. Jako vítězové jsme si pochutnali na čokoládovém dortu.

Druhé poznání se uskutečnilo po Vánočním jarmarku, kdy se naší třídě podařilo získat úctyhodnou částku za prodej našich výrobků nebo výrobků, se kterými nám pomohli rodiče. Takže děkujeme všem, co jste přišli a nakoupili si v našem stánku.

Třetí poznání jsme zažili při vánoční besídce, kterou jsme si společně užili, ale hlavně jsme si užili naše vánoční pěvecké vystoupení v kostele. Přiznejme si, že někteří zažili svou první veřejnou premiéru ve zpěvu před obecenstvem včetně pí učitelky. Jo a k  vánoční besídce patří velké poděkování Ježíškovi, který naší třídě nadělil sérii knih od spisovatele Roalda Halda. To byl opravdu neuvěřitelný dárek. Děkujeme.

Ke čtvrtému poznání došlo v Českolipské knihovně, kde jsme se zúčastnili programu Dětské leporelo. Zdejší lektorku jsme mile překvapili svou kázní, zájmem o knihy, originálními nápady při tvorbě leporela a svou zručností a pečlivostí. Takže děkuji milovníkům literatury.

Páté poznání proběhlo v Brništi v místním Ekocentru, kde jsme se aktivně zúčastnili programu Od kapky vody k moři. A co všechno jsme dělali? Poslouchali pohádku o koloběhu vody v přírodě, sestavovali osnovu, jak se čistí voda, hráli hry o vodě, zkoumali vlastnosti vody a zjistili, že i papír díky vodě kvete, vyráběli si vodní víly.

Poslední poznání bylo spojeno s Masopustem, protože jsme měli Masopustní přespávačku ve škole, kde jsme pomocí skládankového učení poznali, co je to masopust, udělali si večer převleků, tančili a plnili taneční úkoly, spali, kreslili masopustní průvod a navštívili místní muzeum masek, kde jsme si každý vyrobil svou vlastní masku.

Jo a taky jsme si rozdali vysvědčení, splnili další zvířátka: slon a paměť jako slon, čipernou veverku a rychlého zajíce a přežili týden bez pí učitelky k její velké spokojenosti, protože po návratu zaslechla slova chvály za pracovitost, návyky, fajn třídu.

Na pokračování roku  dost dobrý.

Vaše Ďábelská Zelda

Autor: Mgr. Marcela Kopřivová