Svatojánská noc - 13. ročník

$article->head

Svatojánská noc

Po tříleté odmlce jsme se opět všichni těšili na pátek 24. června 2022, kdy se měla konat třináctá Svatojánská noc. Ovšem počasí nám opravdu v pátek nepřálo, a tak jsme se rozhodli Svatojánskou noc přeložit na nedělní odpoledne. Za plného nedělního sluníčka na start dorazilo přes 300 účastníků! Na stanovištích čekalo na malé i velké plnění zábavných úkolů – třínohý běh, poznávání hmatem, poznávání vůní, chůdy, lanová lávka, strachový pytel, lovení klíčů, házení polenem, čertovský hod na klauna i lanové bludiště. Po úspěšném splnění úkolů čekal na děti v závěru cesty vuřt, pitíčko a sladkost. Příjemnou atmosféru v cíli umocňovala již tradičně kapela Z valníku, která byla slyšet na míle daleko. V neposlední řadě jistě každý ocenil stánek s krásně chlazenými nápoji. Poděkování patří všem, kdo přiložili ruku k dílu: zástupcům města a školy, rodičům, dobrovolným hasičům, místnímu hospodářství, současným i bývalým žákům a v neposlední řadě návštěvníkům. Jsme rádi, že jsme tuto krásnou tradici opět mohli oživit a vydat se tak naučnou stezkou Jiřího Jecha za kouzelnými bytostmi z pohádek a užít si příjemný nedělní podvečer.

Připojené fotografie

Autor: Mgr. Jaroslava Neumannová
Publikováno: 28.06.2022
Ročník: 2021-2022