Školní zahrada

K budování naší školní zahrady došlo na začátku tohoto školního roku. Do prací se zapojili žáci 1. i 2. stupně, náš nově vzniklý přírodovědný kroužek i rodiče.

Během měsíce září žáci vyrobili hmatový chodník a hmyzí hotel. Hmatový chodník jsme spolu s rodiči nainstalovali v říjnu, usadili jsme hmyzí hotel a zkonstruovali jsme krmítka, budky a pítko.

V září jsme také zryli záhony a zasadili cibuloviny a růže, v říjnu a v listopadu další keře. Sestavili jsme kompostér.

Na jaře pokračujeme v úpravách, sázíme bylinky a o naši zahradu se dál staráme.

Společně vytváříme prostředí, které bude žákům umožňovat pozorování přírody a prohlubovat enviromentální vzdělávání.  Mělo by to být místo pro výuku, ale i odpočinek a relaxaci.

Autor: Mgr. Kateřina Řehořková
Publikováno: 17.05.2021