PONOŽKOVÝ DEN

$article->head

V neděli 21.3., kromě toho, že začalo jaro, jsme si všichni akcí PONOŽKOVÝ DEN připomněli respektování odlišností mezi lidmi. Na každou nožku jsme si oblékli jinou ponožku. Tato akce probíhala již popáté, ale v letošním roce to bylo poprvé ONLINE. Facebook byl zaplaven velkým množstvím fotografií. Na nich jsme zaznamenali, že teď nejvíce frčí ponožky od firmy Dědoles - jejich výroba je založená na odlišnosti - nikdy neseženete stejný pár a jsou úžasně veselé.

Tato akce probíhá na podporu lidí s Downovým syndromem. Barevné ponožky otočené patami k sobě symbolizují svým tvarem příčinu tohoto celoživotního onemocnění - poruchu chromozomu ve tvaru písmene X.

Žákovský parlament informoval o této akci na webu ZŠ a MŠ Zákupy a děkuje všem, kteří se do této tradiční akce zapojili, poslali fotografii. A že jich nebylo málo. Děkujeme.

Za ŽP redaktor Marek Pačes

Připojené fotografie

Autor: Mgr. Pavlína Vytisková
Publikováno: 26.03.2021
Ročník: 2020-2021