Návštěva žákovského parlamentu v Senátu ČR

Zástupci 8 žákovských parlamentů z celé ČR se sešli na půdě Senátu, aby veřejnosti představili své nejúspěšnější projekty. Letošnímu 8. ročníku akce „Co dělají školy pro demokracii?“ předcházelo on-line hlasování veřejnosti, do kterého se zapojilo přes 6200 hlasujících.

Není úplně jednoduché se dostat až do Senátu. Z přihlášených projektů vybrali zástupci naší organizace 10 škol podle předem vybraných kritérií: originalita projektu, samostatnost žáků
a dopad na okolí.  Žáci natočili o svém projektu krátké video. Všechna soutěžní videa bojovala o postup do Senátu ve veřejném on-line hlasování. Prvních 8 pak dostalo šanci prezentovat svůj projekt před porotou. Všichni přítomní hosté svým hlasem poté vybrali nejinspirativnější projekt roku 2018.

Mezi osm žákovských projektů, které se díky vysokým počtům hlasů veřejnosti měly možnost prezentovat před porotou byly:

SŠP Jílová, Brno - PATRONÁTY PRVNÍCH ROČNÍKŮ: Pomoc novým žákům s jejich adaptací ve škole.
ZŠ Jílové u Prahy - WORKOUT HŘIŠTĚ – RETROSPARTAKIÁDA: Celoroční projekt zaměřený na zlepšení komunitního života ve městě.
ZŠ TGM, Milovice - BOHUMIL SUCHARDA – VZOR PRO MLADÉ: Zmapování životního osudu milovického starosty z let 1931-1944.
ZŠ Chrast - AKTIVNÍ OBČAN: Začlenění žáků školy do života seniorů v obci.
ZŠ Kunratice, Praha - PAMÁTNÝ STROM ŠKOLY: Sjednocení všech žáků a vyzdobení školy.
ZŠ Salvátor, Valašské Meziříčí - LAMPIONOVÝ PRŮVOD SE SVATÝM MARTINEM: Oslava svátku svatého Martina s rodiči a spolužáky.
ZŠ Zákupy – CUKRÁRNIČKY: Poděkování rodičům za dlouhodobou podporu.
ZŠ Mládeže, Znojmo - PARLAMENŤÁCKÝ KALEIDOSKOP: Sdílení zkušeností s nově vzniklými žákovskými parlamenty.

O skvělých projektech se tak dozvědělo více než 14 tisíc lidí.

Autor: Mgr. Jaroslava Neumannová
Publikováno: 20.11.2018