Matematická soutěž PANGEA

Celkem 25 žáků naší školy se zapojilo do matematické soutěže s názvem Pangea. Pangea patří k nejnovějším mezinárodním matematickým soutěžím. Soutěž je unikátní v nabídce matematických úloh, které sestávají z běžného života každého z nás. Pro ročník 2020/2021 byla zvolena témata věda a výtvarné umění.

Mezi nejúspěšnější řešitele patřili tito matematici:

Z více jak 4 tisíc soutěžících v kategorii 9. tříd se Adam Jan Kollert umístil na 1. místě ve školním kole, na 5. místě v kraji a na 77. místě v republice.

Z více jak 5 tisíc soutěžících v kategorii 5. tříd se Robert Olšar umístil na 1. místě ve školní kole, na 2. místě v kraji a na 157. místě v republice.

Další na stupních vítězů ve školním kole byli: Matyáš Fuit (6. v kraji), Markéta Suchá (9. v kraji), Lenka Jirásková (21. v kraji), Kristýna Matějková (27. v kraji), Anna Tichá (28. v kraji).

Ale i další zapojení soutěžili se ctí. Naši matematici skončili všichni v první polovině ze všech zúčastněných.

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

Autor: Mgr. Petra Olšarová
Publikováno: 21.05.2021