Spolupráce s ekocentrem Brniště

V úterý 22.3. naše třída 1.A zahájila pětiletou spolupráci s ekocentrem Brniště. Programy, které budou zdarma, budeme absolvovat v Brništi i v Zákupech. První program s názvem JARO se uskutečnil na školní zahradě.

Děti si pomocí plackovačky vyrobily jmenovku. Začaly jsme tématem jaro a tím, co k jaru patří.

Následně každý dostal rámeček a obraz v něm měl být ztvárněn z přírodnin, které nalezneme na školní zahradě. Na obrazech se objevily květiny, keře či větvičky. Podařilo se ukořistit i broučka. Ten samý obraz pak v menším děti namalovaly a připevnily na mapu naší zahrady. A tím nám vznikl první dlouhodobější úkol. Budeme přírodniny pozorovat a obrázky obměňovat dle toho, jak právě vypadají.

Zopakovali jsme si názvy jarních rostlin, zajímavé bylo povídání o ptácích, stálých i stěhovavých. Děti pozorně naslouchaly a doplňovaly informace, protože toho už spoustu znají. Pak dostaly do skupinky dalekohledy a snažily se ptáky pozorovat. Protože máme na školní zahradě dvě budky i krmítka, nebylo o ptačí návštěvníky nouze.

Nakonec děti obdržely deníky, do kterých si budeme naši „cestu za dobrodružstvími“ zaznamenávat.

Oběma koordinátorkám z ekocentra patří dík a za měsíc se těšíme do Brniště.

Autor: Mgr. Kateřina Řehořková
Publikováno: 27.03.2022