Bobřík informatiky

Páťáci doma nezahálí. 18 z nich se zúčastnilo soutěže BOBŘÍK INFORMATIKY, aby si procvičili mozkové závity. Tuto soutěž podporuje Ministerstvo školství. Soutěž je cílena na běžného bystrého žáka se zájmem o svět technologií. Klade si za cíl seznamovat žáky s tím, že informatika není totéž, co ovládání počítače. Soutěžící odpovídají na otázky z oblasti informatického myšlení, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.

Soutěžící se snaží dosáhnout maximálního počtu bodů, zdolat všechny otázky, poprat se sám se sebou, ulovit bobříka.

Nejvíce bodů získala Viktorie Annabel Heráková, na druhém místě byl Robert Olšar a třetí Tereza Tesařová. Na dalších místech se pak umístili Karolína Tesařová, Klára Horáčková, Ludmila Kreisingerová, Markéta Suchá, Marie Hryhová, Barbora Sazamová.

Přidalo se i několik starších žáků a z nich byl nejúspěšnější Martin Rychnovský.

Jmenovaným žákům i všem ostatním zúčastněným děkujeme a přejeme hodně úspěchů v obdobných soutěžích.

Autor: Mgr. Kateřina Řehořková
Publikováno: 05.01.2021