První zpráva z pirátského deníku.

Ahoj piráti a pirátky, čtěte zprávu z pirátského deníku.

Lépe naše putování za pokladem nemohlo začít nežli plaveckým výcvikem. Každý dobrý pirát musí být především dobrým plavcem. Plavání se nám dařilo, líbilo se nám a bavilo nás. Taky jsme si ho skvěle užívali. A při to užívání si jsme se  naučili plavat a poznat zákonitosti vody na moři. Všichni jsme se proměnili v želvičky, kapříky a dokonce i v delfíny.

Krásných podzimních dní jsme využili i k výuce venku. Přesně jsme si zdokumentovali dopravní značky v blízkém okolí školy a poznali nebezpečná místa na ulici.

A protože krásné počasí pokračovalo, pustili jsme se do úklidu našeho města v rámci akce UKLIĎME ČESKO. Zjistili jsme, že buď se obyvatelé našeho města naučili dodržovat pořádek nebo městské služby našeho města se o město skvěle starají. Nebylo co uklízet, odpadky jsme doslova hledali. No co, jsme piráti a ti přeci neustále něco hledají.

Tradiční Sportovní den jsme si také užili – skákali jsme, házeli jsme, posilovali jsme a taky jsme čekali na vyhlášení. Čekání jsme si zpříjemnili a maminkami, které nás přišli povzbuzovat a pak se s námi zapojili do společných aktivit.

Jeden den nás přišla navštívit ještěrka  jménem Bára, se kterou jsme si udělali malé přírodovědné okénko.

Státní svátky  sv. Václav a 28. říjen jsme prožili pracovně v projektech. V tom prvním jsme si vyrobili sv. Václava a byli pasováni na rytíře. V tom druhém jsme se zaměřili na státní hymnu.

Pomocí projektu jsme si také připomněli Světový den výživy. Naše téma byly obilniny, cukry, tuky a soli. Naučili jsme se, jak má vypadat správná, zdravá, pirátská potrava.

Moc se nám líbily i dvě akce Žákovského parlamentu. NO BACKPACK DAY vyzkoušel naši kreativitu. Učení do školy jsme si přinesli třeba v košíku, v síťovce, v krabici, v boxu na nářadí, v Kauflanďance, v kufříku. Při BUBNOVAČCE jsme dali najevo, že násilí není správná cesta k řešení problémů. Naopak jsme si ukázali, co by nám mohlo v případě zažívaného násilí pomoci.

Nejvíc (samozřejmě až po plavání) se nám líbily exkurze. V Ekocentru Brniště jsme zkoumali vodu a v Městské knihovně v České Lípě jsme dávali dohromady popletené pohádky a písničky.

No a taky jsme se samozřejmě učili. V českém jazyce jsme zvládli abecedu a poznali druhy vět. V matematice už počítáme do 100.

Jo, jo, i piráti toho musí zvládnout hodně. Bylo hodně práce, hodně povinností, hodně radosti, hodně zábavy. Doufejme, že bude i hodně velký poklad.

za piráty M.K.

Autor: Mgr. Marcela Kopřivová