Druhá zpráva z pirátského deníčku

Ahoj piráti a pirátky, čtěte druhou zprávu z pirátského deníku.

Prosinec na nás dýchl vánoční atmosférou a Vánoce se prolínaly celým adventním obdobím. Zavítala k nám BARBORKA, která nám podle zásluh nadělila do punčošek. V hodinách pracovních činností jsme vyráběli drobné vánoční dárky pro naše blízké.

Při návštěvě státního zámku jsme poznali, jak se Vánoce slavily dříve. My si Vánoce oslavili po svém v rámci vánoční besídky. Tu jsme si užili se vším všudy – vánočním povídáním, tradicemi,  tvořením, hraním a nadílkou.

Po vánočních prázdninách jsme se sešli plni síly a chuti do práce. Bylo toho zapotřebí, protože se nám blížilo vysvědčení.

Než jsme si rozdali vysvědčení, tak jsme si užili TÝDEN PŘEVLEKŮ.  Akce probíhala od pondělí 29.1. až do čtvrtka 1.2. 2024 . Každý den jsme měli jiné oblečení podle zadaného tématu. Pondělí bylo BAREVNÉ. To jsme se oblékali do své oblíbené barvy kromě černé a bílé. Úterý bylo SPORTOVNÍ. To jsme se oblékli sportovně nebo do barev našich oblíbených sportovních klubů. Takže naše třída byla plná fotbalistů a ke všemu ještě Sparťanů. Středa  byla SPOLEČENSKÁ. To jsme se oblékli do společenského oděvu, bylo totiž vysvědčení a nám to v šatičkách, košilích s kravatami a v sakách moc slušelo.  Čtvrtek byl BLACK and WHITE. To jsme se oblékli do bílé nebo černé nebo do kombinace těchto barev. Musíme moc poděkovat našim maminkám, protože nám na každý den připravily to správné oblečení. Děkujeme.

V den vysvědčení jsme ještě stihli filmové představení Bella a Sebastian v  kině v České Lípě. Film se nám líbil a pochopili jsme, že člověk se musí naučit bojovat se zlem.

Vysvědčení se nám také povedlo. Všichni žáci prospěli s vyznamenáním a ještě k tomu jsme měli 13 žáků se samými jedničkami. Gratulujeme. Také jsme si vyhodnotili všechny naše soutěže a zjistili, jak se nám dařilo. Ti nejlepší piráti se vyšplhali až na stupně vítězů. Na stupni vítězů nemohli být všichni. Nevadí, důležité bylo, že jsme si to užili, dokázali si, že toho hodně zvládneme a že jsme se snažili.

V únoru nám amorci roznesli valentýnky. Bylo pěkné, že každý z nás obdržel valentýnku.

V projektu MASOPUST jsme si různými aktivitami uvědomili, co je to masopust, jak se slaví, jaké masky patří k masopustu, jaké jídlo se během masopustu připravovalo, jaké zvyky a tradice k tomuto svátku patří. A to vše jsme si užili společně a radostně.

Vyvrcholením tohoto období byl výlet do Prahy do Divadla Spejbla a Hurvínka, kde jsme navštívili představení Jak s Máničkou šili všichni čerti. Vše se nám líbilo a vše jsme skvěle zvládli – krásně jsme se vyfešákovali do košilí a šatiček, skvěle jsme zvládli cestu autobusem tam i zpět, dokázali jsme se správně chovat v divadle. Hurvínek nás pobavil, takže někdy příště na shledanou.

A co jsme zvládli v českém jazyce? Rozebrali jsme větu na slova, slova na slabiky a slabiky na hlásky, naučili jsme se rozdělit samohlásky, souhlásky a poznali slabikotvorné R, L, M. A nyní doplňujeme y, ý po tvrdých souhláskách. V matematice sčítáme a odčítáme do 100, zkoušíme písemné sčítání a odčítání a vrhli jsme se na násobilku.

Jo, jo, jo. Poklad byl parádní, ale spousta práce je stále ještě před námi. Takže piráti, hlavu vzhůru, naloďte se zpátky na loď a plujeme za dalšími poklady.

za piráty M.K.

Autor: Mgr. Marcela Kopřivová