Vánoční besídka

Po návštěvě zámku jsme si uvařili čaj, osladili jme si ho medem, který nám zbyl z projektu Medové snídaně a děti se pustily do perníčků, keré si upekly a do cukroví, které si přinesly z domova.

Povídali jsme si o Vánocích, každý si napsal předsevzetí, které jsme si ve třídě vystavili a přečteme si ho v lednu. Poslouchaly jsme koledy a když začalo sněžit, byl nejvyšší čas rozbalit dárky. Se slovy Děkuji ti Ježíšku každý převzal od kamaráda či kamarádky dárek. Děti z dárků měly opravdu velikou radost. Ještě dlouhou dobu si spolu s dárky hrály, stavěly, dokonce četly. Posledním dárkem byla veliká krabice, ve které bylo spoustu knih a her. Takový radostný křik jsem dlouho neslyšela. Tak snad nadšení dětem vydrží i v době, kdy budou knížky číst. Knihy i hry zůstanou ve třídě a děti se budou o knihy střídat.

Pak už následoval úklid, popřáli jsme si krásné svátky a budeme se na sebe těšit 3.ledna.

Autor: Mgr. Kateřina Řehořková
Publikováno: 23.12.2023